Lovaskultúra oktató
A lovaskultúra oktató felsőfokú szakirányú továbbképzésben részt vevők állami, egyesületi és magánszektorokban, a lovaskultúra különböző területein - a képzés eredményeként - legyenek képesek alkalmazni a feladatok ellátásához szükséges legújabb elméleti és gyakorlati ismereteket.
A képzés formája
- Levelező tagozatos költségtérítéses felsőfokú szakképzés
A szakképzésben való részvétel feltételei
Egyetemi-főiskolai szintű oklevél, valamint a testkultúrában, illetve a lovaskultúrában való jártasság igazolása.
A képzés időtartama
5 félév
A képzés főbb témakörei
Anatómia, funkcionális anatómia, Sportegészségtan, Gimnasztika, stretching, Sportedzéselmélet és módszertan, Bevezetés a sporttudományos kutatásba, Ökológia, környezetismeret, Sportszervezés, menedzsment, A ló származása, a fajták és az alfajok kialakulása, a sportló fejlődéstörténete, A ló anatómiája, szervrendszerei, mozgása, Lótenyésztés, -tartás, takarmányozás, egészségvédelem, szelekció, Lósportok, lovassportok, A lovaglás mozgástana, Lovardai ismeretek, lovardai magatartás, A ló belovaglása, edzése, teljesítményvizsgálatok, Szerszám- és eszközismeret, ruházat, védőfelszerelések, A lovaglás oktatása futószáron, osztályban, pályán, terepen, Lovastorna, Díjlovaglás, Díjugratás, Fogathajtás, Lovas játékok, A lovasedzés módszertana, A gyógylovaglás elmélete és módszertanaa, Hagyományőrzőlovaskultúra, Lovasturizmus, Westernlovaglás, A lovaskultúra menedzsmentje, a lovasintézmények gazdálkodása, A lovaskultúra terjesztése az iskolákban és a társadalomban.
Előírt vizsgarészek
Szakdolgozat készítése, mahd megvédése, a szakdolgozat témájához kapcsolódó komplex szóbeli vizsga.
A képzést nyújtó iskolák:
Semmelweis Egyetem, Testnevelési és Sporttudományi kar | 1123 Budapest, Alkotás u. 44. | www.hupe.hu/ | +36 1 487-9200 | +36 1 356-6337 | ||